kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-81
Agnieszka.Dwornik@bu.umk.pl
IBUK Libra
IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do ponad 3 tyś. książek elektronicznych polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.
zakres tematyczny - wielodziedzinowy
Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się na „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostaną zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.
Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania, ani drukowania.
Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowych dostępów poprzez "UZYSKAJ DOSTĘP - ZAPROPONUJ ZAKUP" na platformie IBUK Libra. Realizaja takich zamówień następuje w ciągu dwóch dni roboczych zgodnie z profilem gromadzenia BU UMK.
Zapoznaj się z Przewodnikiem Użytkownika!
Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!
Polecane linki - językoznawstwo
Wyszukiwarki
- BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
- Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami
Repozytoria
- OpenDOAR - The Directory of Open Access Repositories - katalog akademickich otwartych repozytoriów tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, indeksuje również repozytoria językoznawcze i literaturoznawcze
- IRIS - zbiór danych, publikacji i narzędzi wykorzystywanych do badań nad językami
- CLARIN Virtual Language Observatory - zbiór danych językowych i narzędzi wspierających badania
Czasopisma
- BazHum - pełnotekstowa baza zawartości polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki i innych nauk społecznych
- DOAJ - zbiór otwartych czasopism naukowych świata
- Elektonische Zeitschriften Bibliothek - katalog czasopism elektronicznych z ponad 600 bibliotek akademickich
Portale
Katalogi
Bibliografie
- Urzędowy Wykaz Druków Wydanych w Rzeczypospolitej Polskiej. Przewodnik Bibliograficzny - jest podstawowym członem polskiej bieżącej bibliografii narodowej rejestrującym wydawnictwa zwarte na podstawie egzemplarza obowiązkowego wpływającego do Biblioteki Narodowej.
- Bibliografia Zawartości Czasopism - jest częścią bieżącej bibliografii narodowej. Jej zadaniem jest rejestrowanie artykułów opublikowanych w polskich czasopismach, bez względu na język publikacji, wpływających jako egzemplarz obowiązkowy do Biblioteki Narodowej. BZCz jest bibliografią selekcyjną, nie rejestruje zawartości wszystkich czasopism wydawanych w Polsce.