kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-81
Agnieszka.Dwornik@bu.umk.pl

Powrót

IBUK Libra

IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do ponad 3 tyś. książek elektronicznych  polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.

zakres tematyczny - wielodziedzinowy

Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się na „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostaną zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.

Funkcjonalność  – „Cytuj” .  Po zalogowaniu się do myIBUK i zaznaczeniu wybranego fragmentu e-książki nad zaznaczonym tekstem pojawi się pasek z możliwością wyboru jednej z  opcji: „Zaznacz”, „Notatka”, „Udostępnij” oraz  „Cytuj”. Kliknięcie „Cytuj” spowoduje utworzenie nowego okna z przygotowanym cytatem. Niezależnie od długości zaznaczonego fragmentu do „Cytatu” przejdzie tylko określona liczba słów, zdefiniowana na platformie. „Tekst” oraz „Bibliografię” można przekopiować do pliku tekstowego na swoim urządzeniu.

Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania,  ani drukowania.

 

Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowych dostępów poprzez "UZYSKAJ DOSTĘP - ZAPROPONUJ ZAKUP" na platformie IBUK Libra. Realizaja takich zamówień następuje w ciągu dwóch dni roboczych zgodnie z profilem gromadzenia BU UMK.

 


 

Zapoznaj się z Przewodnikiem Użytkownika!

 

 

Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!

 


Polecane linki - językoznawstwo

Wyszukiwarki

  • BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
  • Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami

Repozytoria

Czasopisma

  • BazHum - pełnotekstowa baza zawartości polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki i innych nauk społecznych
  • DOAJ - zbiór otwartych czasopism naukowych świata
  • Elektonische Zeitschriften Bibliothek -   katalog czasopism elektronicznych z ponad 600 bibliotek akademickich

Portale

Katalogi

Bibliografie

  • Urzędowy Wykaz Druków Wydanych w Rzeczypospolitej Polskiej. Przewodnik Bibliograficzny -  jest podstawowym członem polskiej bieżącej bibliografii narodowej rejestrującym wydawnictwa zwarte na podstawie egzemplarza obowiązkowego wpływającego do Biblioteki Narodowej.
  • Bibliografia Zawartości Czasopism - jest częścią bieżącej bibliografii narodowej. Jej zadaniem jest rejestrowanie artykułów opublikowanych w polskich czasopismach, bez względu na język publikacji, wpływających jako egzemplarz obowiązkowy do Biblioteki Narodowej. BZCz jest bibliografią selekcyjną, nie rejestruje zawartości wszystkich czasopism wydawanych w Polsce.