kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-4482
istep@umk.pl

Powrót

IBUK Libra

IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do ponad 3 tyś. książek elektronicznych  polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.

zakres tematyczny - wielodziedzinowy

Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się na „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostaną zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.

Funkcjonalność  – „Cytuj” .  Po zalogowaniu się do myIBUK i zaznaczeniu wybranego fragmentu e-książki nad zaznaczonym tekstem pojawi się pasek z możliwością wyboru jednej z  opcji: „Zaznacz”, „Notatka”, „Udostępnij” oraz  „Cytuj”. Kliknięcie „Cytuj” spowoduje utworzenie nowego okna z przygotowanym cytatem. Niezależnie od długości zaznaczonego fragmentu do „Cytatu” przejdzie tylko określona liczba słów, zdefiniowana na platformie. „Tekst” oraz „Bibliografię” można przekopiować do pliku tekstowego na swoim urządzeniu.

Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania,  ani drukowania.

 

Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowych dostępów poprzez "UZYSKAJ DOSTĘP - ZAPROPONUJ ZAKUP" na platformie IBUK Libra. Realizaja takich zamówień następuje w ciągu dwóch dni roboczych zgodnie z profilem gromadzenia BU UMK.

 


 

Zapoznaj się z Przewodnikiem Użytkownika!

 

 

Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!

 


Polecane linki - fizyka

Wyszukiwarki tematyczne

  • BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
  • Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami

Repozytoria

  • arXiv - elektroniczne archiwum naukowych preprintów.
  • CERN Document Server (CDS) - repozytorium z nauk ścisłych i technicznych.
  • Hyper Articles en Ligne (HAL) - otwarte archiwum artykułów naukowych.
  • Kolekcja Nauk Przyrodniczych - pełnotekstowa baza danych przechowująca archiwalne artykuły z polskich czasopism przyrodniczych.
  • NASA Astrophysics Data System - repozytorium z fizyki, astronomii i astrofizyki.
  • Open AGH - repozytorium uczelniane Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zawiera kursy, skrypty, testy, ćwiczenia, prezentacje i symulacje z przedmiotów ścisłych i technicznych.
  • OpenDOAR - The Directory of Open Access Repositories - katalog akademickich otwartych repozytoriów tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, indeksuje ponad 90 repozytoriów z fizyki i astronomii.
  • Registry of Open Access Repositories (ROAR) - spis repozytoriów naukowych z całego świata.
  • re3data - międzynarodowy rejestr repozytoriów danych badawczych i naukowych. Rejestr zawiera ponad 2000 repozytoriów otwartych danych badawczych i naukowych ze wszystkich dyscyplin akademickich. Naukowcy mogą zapoznać się z warunkami dostępu i korzystania z repozytoriów oraz opisem ich zawartości.

Czasopisma

Portale

Blogi

  • FQXi Community - blogi fundacji FQXi (Foundational Questions in Physics and Cosmology).

Bibliografie

  • BazTech - bibliograficzno-abstraktowa baza danych rejestrująca artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych oraz (w wyborze) nauk ścisłych i ochrony środowiska.
  • The Astrophysics Data System (ADS) - bibliograficzna, abstraktowa baza danych z zakresu fizyki, astronomii i astrofizyki. Zawiera preprinty prac naukowych z bazy arXiv.