kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-04
Joanna.Szwarc-Kozlowska@bu.umk.pl
ScienceDirect (Elsevier)
Science Direct (Elsevier) - w ramach licencji dostęp do 1594 czasopism elektronicznych w tym 1229 czasopism bieżących z rocznikami od 1995 oraz 365 czasopism archiwalnych. Licencja 2022-2024 obejmuje czasopisma z grupy Cell (19 tytułów), grupy Lancet (4 tytuły) oraz 7 kolekcji tematycznych Science Direct: Biochemistry, Genetics and Molecular Biology; Computer Science; Engineering; Health Sciences; Immunology and Microbiology; Mathematics; Physics and Astronomy ( SPIS DOSTĘPNYCH CZASOPISM ).
W latach 2015-2016 dostęp został rozszerzony o pakiety książek online (spis):
- 1712 monografii z lat 2013 - 2014,
- 803 woluminy serii książkowych lub serii poradnikowych (handbooks) z lat 2011-2015 .
Dodatkowo w 2018 roku został włączony dostęp do 16 książek online z wieczystym prawem użytkowania (spis).
- baza Science Direct na serwerze wydawcy
Wirualna Biblioteka Nauki i publikowanie otwarte
Lista szkoleń produktów Elsevier wraz z nagraniami już przeprowadzonych szkoleń dostępna na stronie:
https://www.elsevier.com/pl-pl/promo/szkoleniaonline#PLPolecane linki - biologia
Wyszukiwarki
- Academic Earth - wyszukiwarka darmowych materiałów edukacyjnych: kursów i filmów z najlepszych uniwersytetów z całego Świata
- BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
- Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami
Repozytoria
- Biblioteka Wirtualna Nauki - Kolekcja Nauk Przyrodniczych – zawiera pełne teksty artykułów z archiwalnych numerów polskich czasopism przyrodniczych
- Cogprints - archiwum elektronicznych dokumentów z wielu dziedzin wiedzy między innymi z biologii.
- OpenDoar, the Directory of Open Access Repositories - katalog akademickich otwartych repozytoriów tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, indeksuje ponad 106 repozytoriów z biologii i biochemii, 105 z ekologii i ochrony środowiska i 206 z medycyny i nauk o zdrowiu.
Czasopisma
- Arianta – naukowe i branżowe polskie czasopisma elektroniczne
- Cell – wydawane jako dwutygodnik przez Cell Press (Elsevier) w Cambridge w USA, publikuje prace z dziedziny biologii doświadczalnej. Posiada podobnie jak „Nature” i „Science” jeden z najwyższych wskaźników impact factor.
- EZB Electronische Zeitschriftenbibliothek - Electronic Journals Library
- Lista A-Z
- Plos Biology - naukowe czasopismo biologiczne wydawane od 2003 roku.
Portale
- e-Publikacje Nauki Polskiej.pl - oferuje płatne i bezpłatne publikacje naukowe wydawane przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe oraz muzea
- Europe PubMed Central, dawniej UK PubMED Central UKPMC - to unikatowe, bezpłatne źródło informacji z nauk biologicznych, medycznych i o zdrowiu. Baza zawiera ponad 25 milionów abstraktów i ponad 2 miliony pełnych tekstów artykułów. Dodatkowo zapewnia dostęp do patentów biomedycznych, przewodników dla klinicystów, raportów z badań oraz tez rozpraw doktorskich.
- Fauna Europaea - baza zawierająca indeks nazw taksonomicznych lądowych i słodkowodnych zwierząt Europy z informacjami o ich geograficznym rozmieszczeniu
- ResearchGate łączy ponad 1.9 mil. naukowców i badaczy reprezentujących różne dziedziny wiedzy, w tym ponad 356 tysięcy biologów.
Blogi
- Biokompost – prowadzony przez Januarego Weinera, biologa ewolucyjnego, mikrobiologa,bioinformatyka z Instytutu Maxa Plancka w Niemczech.