kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-81
Agnieszka.Dwornik@bu.umk.pl
Powrót
Peter Lang własność UMK
Peter Lang własność UMK– bezterminowy dostęp do kolekcji 139 książek elektronicznych z takich dziedzin jak lingwistyka, historia, prawo, filozofia, teologia.
Poza kolekcją e-książek na własność - oznaczoną zielonymi kłódkami, na platformie wydawnictwa Peter Lang znajduje się prawie 1000 e-książek w dostępie Open Access oznaczonych żółtymi kłódkami.
Platforma umożliwia korzystanie z książek elektronicznych w następujący sposób (przy nieograniczonej liczbie jednoczesnych użytkowników do danej pozycji):
- czytanie online,
- pobieranie całych e-książek,
- zapisywanie fragmentów e-książek na stałe na swoim urządzeniu,
- drukowanie fragmentów e-książek.
UWAGA – zapisy umowy nie pozwalają na kopiowanie oraz drukowanie e-książek w całości – jedynie fragmenty przy uwzględnieniu prawa autorskiego. Zabrania się przesyłania pobranych materiałów drogą elektroniczną nawet na użytek osobisty.
Polecane linki - językoznawstwo
Wyszukiwarki
- BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
- Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami
Repozytoria
- OpenDOAR - The Directory of Open Access Repositories - katalog akademickich otwartych repozytoriów tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, indeksuje również repozytoria językoznawcze i literaturoznawcze
- IRIS - zbiór danych, publikacji i narzędzi wykorzystywanych do badań nad językami
- CLARIN Virtual Language Observatory - zbiór danych językowych i narzędzi wspierających badania
Czasopisma
- BazHum - pełnotekstowa baza zawartości polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki i innych nauk społecznych
- DOAJ - zbiór otwartych czasopism naukowych świata
- Elektonische Zeitschriften Bibliothek - katalog czasopism elektronicznych z ponad 600 bibliotek akademickich
Portale
Katalogi
Bibliografie
- Urzędowy Wykaz Druków Wydanych w Rzeczypospolitej Polskiej. Przewodnik Bibliograficzny - jest podstawowym członem polskiej bieżącej bibliografii narodowej rejestrującym wydawnictwa zwarte na podstawie egzemplarza obowiązkowego wpływającego do Biblioteki Narodowej.
- Bibliografia Zawartości Czasopism - jest częścią bieżącej bibliografii narodowej. Jej zadaniem jest rejestrowanie artykułów opublikowanych w polskich czasopismach, bez względu na język publikacji, wpływających jako egzemplarz obowiązkowy do Biblioteki Narodowej. BZCz jest bibliografią selekcyjną, nie rejestruje zawartości wszystkich czasopism wydawanych w Polsce.