kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym:
tel. (+48-56) 611-44-04
Joanna.Szwarc-Kozlowska@bu.umk.pl

Powrót

IBUK Libra

IBUK Libra - dostęp pełnotekstowy do ponad 3 tyś. książek elektronicznych  polskich wydawnictw, tj.: PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Wolters Kluwer, wydawnictwa akademickie i inne.

zakres tematyczny - wielodziedzinowy

Korzystanie z dostępów do książek elektronicznych na platformie nie wymaga zakładania kont, ani logowania. Jednak opcjonalne zarejestrowanie się na „myIBUK” - Twojej osobistej półki stwarza dodatkowe możliwości pracy z tekstem: tworzenie notatek, zaznaczeń, udostępniania, które zostają przypisane do czytanej pozycji i pozostaną zachowane do czasu wycofania e- książki z półki.
Komunikat „usuń z półki” pojawia się po wybraniu ikonki „i” na okładce e-książki oraz kliknięciu wielokropka.

Funkcjonalność  – „Cytuj” .  Po zalogowaniu się do myIBUK i zaznaczeniu wybranego fragmentu e-książki nad zaznaczonym tekstem pojawi się pasek z możliwością wyboru jednej z  opcji: „Zaznacz”, „Notatka”, „Udostępnij” oraz  „Cytuj”. Kliknięcie „Cytuj” spowoduje utworzenie nowego okna z przygotowanym cytatem. Niezależnie od długości zaznaczonego fragmentu do „Cytatu” przejdzie tylko określona liczba słów, zdefiniowana na platformie. „Tekst” oraz „Bibliografię” można przekopiować do pliku tekstowego na swoim urządzeniu.

Poza opcją "Cytuj" nie ma możliwości kopiowania,  ani drukowania.

 

Zapraszamy do składania propozycji zakupu nowych dostępów poprzez "UZYSKAJ DOSTĘP - ZAPROPONUJ ZAKUP" na platformie IBUK Libra. Realizaja takich zamówień następuje w ciągu dwóch dni roboczych zgodnie z profilem gromadzenia BU UMK.

 


 

Zapoznaj się z Przewodnikiem Użytkownika!

 

 

Odwiedź czytelnię IBUK Libra już teraz!

 


Polecane linki - biologia

Wyszukiwarki

  • Academic Earth - wyszukiwarka darmowych materiałów edukacyjnych: kursów i filmów z najlepszych uniwersytetów z całego Świata
  • BASE - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata
  • Google Scholar - wyszukiwarka zasobów naukowych z całego świata z cytowaniami

Repozytoria

  • Biblioteka Wirtualna Nauki - Kolekcja Nauk Przyrodniczych – zawiera pełne teksty artykułów z archiwalnych numerów polskich czasopism przyrodniczych
  • Cogprints - archiwum elektronicznych dokumentów z wielu dziedzin wiedzy między innymi z biologii.
  • OpenDoar, the Directory of Open Access Repositories - katalog akademickich otwartych repozytoriów tworzony przez University of Nottingham w Wielkiej Brytanii, indeksuje ponad 106 repozytoriów z biologii i biochemii, 105 z ekologii i ochrony środowiska i 206 z medycyny i nauk o zdrowiu.

Czasopisma

  • Arianta naukowe i branżowe polskie czasopisma elektroniczne
  • Cell – wydawane jako dwutygodnik przez Cell Press (Elsevier) w Cambridge w USA, publikuje prace z dziedziny biologii doświadczalnej. Posiada podobnie jak „Nature” i „Science” jeden z najwyższych wskaźników impact factor.
  • EZB Electronische Zeitschriftenbibliothek - Electronic Journals Library
  • Lista A-Z 
  • Plos Biology   - naukowe czasopismo biologiczne wydawane od 2003 roku.

Portale

  • e-Publikacje Nauki Polskiej.pl -  oferuje płatne i bezpłatne publikacje naukowe wydawane przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe oraz muzea
  • Europe PubMed Central, dawniej UK PubMED Central UKPMC - to unikatowe, bezpłatne źródło informacji z nauk biologicznych, medycznych i o zdrowiu. Baza zawiera ponad 25 milionów abstraktów i ponad 2 miliony pełnych tekstów artykułów. Dodatkowo zapewnia dostęp do patentów biomedycznych, przewodników dla klinicystów, raportów z badań oraz tez rozpraw doktorskich.
  • Fauna Europaea - baza zawierająca indeks nazw taksonomicznych lądowych i słodkowodnych zwierząt Europy z informacjami o ich geograficznym rozmieszczeniu
  • ResearchGate łączy ponad 1.9 mil. naukowców i badaczy reprezentujących różne dziedziny wiedzy, w tym ponad 356 tysięcy biologów.

Blogi

  • Biokompost prowadzony przez Januarego Weinera, biologa ewolucyjnego, mikrobiologa,bioinformatyka z Instytutu Maxa Plancka w Niemczech.